OPTICKÉ PROPOJOVACÍ KABELY

Nejprodávanější

31 položek celkem
p 8 3F7L VMASTER default 1
123 Kč

Konektor A / broušení ferule: LC/PCKonektor B / broušení ferule: SC/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 1m

Kód: 30052
p 8 3F77 VMASTER default 1
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: SC/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 1m

Kód: 30056
tproduct ss08 o1 (9)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: ST/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 1m

Kód: 30058
tproduct ss08 o1 (5)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: ST/PCKonektor B / broušení ferule: ST/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 1m

Kód: 30060
tproduct ss08 o1 (5)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: ST/PCKonektor B / broušení ferule: ST/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 2m

Kód: 30061
tproduct ss08 o1 (4)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: SC/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 50µm OM2délka: 1m

Kód: 30068
tproduct ss08 o1 (9)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: STProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 50µm OM2délka: 1m

Kód: 30070
tproduct ss08 o1 (5)
133 Kč

Konektor A / broušení ferule: STKonektor B / broušení ferule: STProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 50µm OM2délka: 1m

Kód: 30072
4106113297830624f42e116c7eb1 1 1
144 Kč

Konektor A / broušení ferule: LC/PCKonektor B / broušení ferule: ST/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 1m

Kód: 30054
p 8 3F77 VMASTER default 1
144 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: SC/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 2m

Kód: 30057
tproduct ss08 o1 (9)
144 Kč

Konektor A / broušení ferule: SC/PCKonektor B / broušení ferule: ST/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 62,5umdélka: 2m

Kód: 30059
tproduct ss08 o1 (7)
144 Kč

Konektor A / broušení ferule: LC/PCKonektor B / broušení ferule: SC/PCProvedení: DUPLEXRozměr vlákna: multimode 50µm OM2délka: 1m

Kód: 30064
Nahoru
Další produkty

Optický propojovací kabel (fiber jumper, fibre optic patch cord),se skládá se z patchcordového optického kabelu, zakončeného optickými konektory.
Propojovací kabely mohou být duplexní (dvouvláknové) nebo simplexní (jednovláknové), případně pro speciální aplikace i vícevláknové.

Nejčastěji používanými konektory jsou LC, SC, E2000, ST, FC, ale existuje i řada dalších, MTRJ, VF-45, SMA, DIN a další, prakticky nepoužívané typy. Důležitým parametrem optických konektorů je způsob broušení jejich ferule, u většiny konektorů je častější broušení PC/UPC, ale typicky u konektorů E2000 je nejčastější úhlové broušení APC, které umožňuje dosahovat lepších parametrů útlumu odraženého signálu. Broušení APC se až na výjimky používá pro singlemodová vlákna. V souvislosti s technologickým vývojem se také v posledních letech stále více využívají vícevláknové konektory MPO/MTP, které obsahují nejčastěji 12, ale i více vláken. Díky vícevláknovým konektorům je možné dosahovat vyšší hustoty optických propojení a tím zvýšit propustnost datových sítí.

Optická vlákna mohou být buď singlemodová (jádro 9um) nebo multimodová OM1 (jádro 62,5um), OM2 (jádro 50um), OM3, OM4. Vlákna OM3 a OM4 mají průměr jádra 50um, stejně jako je tomu u OM2, ale díky vylepšeným přenosovým parametrům je možné po nich přenášet signál na delší vzdálenost. Speciálním případem je pak vlákno OM5, které má v případě komunikace po vlnové délce 850nm stejné parametry jako vlákno OM4, ale je optimalizované pro multimodový vlonový multiplex, technologii SWDM. Barvy patchcordových kabelů v naší standardní nabídce - singlemode OS2 žlutá, multimode OM1 a OM2 oranžová, multimode OM3 a OM4 aqua nebo fialová, OM5 světle zelená (lime green). Typ propojovacího kabelu je možné odlišit i podle barvy konektorů, singlemode PC konektory mají barvu modrou, singlemode APC zelenou a multimode OM1 a OM2 konektory béžovou a OM3 a OM4 aqua nebo fialovou, OM5 pak barvu světle zelenou. Rozhodující pro funkci konkrétního kabelu, je však typ použitého vlákna.

Kabely lze vyrobit na přání v jakékoliv délce a provedení (900um, simplex, tenký duplex, duplex, zesílený duplex, ....).
Duplexní i simplexní kabely je možno dodat tenké (2x 1,8mm), či v běžném provedení (2x 2,8mm).
Tenká varianta je výhodná pro hustší instalace, kabel tak zabere méně místa např. ve vyvazovacích panelech.
Patchcordy lze také dodat již před-osazené v kabelové chráničce

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení