OPTICKÉ SPOJKY - COUPLINGY

Nejprodávanější

2 položek celkem
Matice M2, šestihranná MB, pro uchycení optického adaptéru (SC, LC, E2000) do čela optické vany
1 Kč

Matice M2, šestihranná MB, pro upevnění optických adaptérů v čele rozvaděče

Kód: 30021
sroubek m2 x 10 valcova hlava mb pro uchyceni optickeho adapteru sc lc e2000 do cela opticke vany i11470
1 Kč

Šroubek M2 válcová hlava MB, pro pevné uchycení optického adaptéru (SC, E2000) do čela optické vany

Kód: 30022

Optická spojka (adaptér, coupling) je určena pro spojení optických vláken zakončených konektory a zajišťuje, aby vlákna v propojovaných konektorech byla vůči sobě ve správné pozici. Typickým příkladem použití je montáž v optickém rozvaděči/vaně, kde zajišťuje propojení mezi zakončeným příchozím optickým kabelem a propojovacím kabelem.

Spojky rozlišujeme na multimodové či singlemodové (liší se použitým materiálem spojovací trubičky uvnitř spojky a zpravidla i barvou plastu těla spojky) a na duplexní či simplexní (případně i QUAD).
Barva plastu adaptéru přímo určuje typ vlákna - (šedivá = MM OM1/OM2, aqua = OM3, fialová = OM4, modrá = SM, zelená = SM APC).
Některé couplingy lze do vany pouze "nacvaknout" a spojka pak v rozvaděči drží jen díky pružince (např. SC, lepší je ale vždy pevně zafixovat M2 šroubky s matičkami), jiné je nutno do rozvaděčů přišroubovat (např. ST).
Dostupné jsou nejen spojky klasické (E-2000-E-2000, SC-SC, LC-LC…), ale i hybridní (LC-SC, SC-ST…).